top of page

Türkiye’de kaçak yaşayan yabancılara yeni af var mı?

Bu yazımızda Türkiye’de kaçak yaşayan yabancılara yeni af var mı? Bu konuya açıklık getireceğiz.


Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında 01.02.2017 tarihi itibariyle Türkiye’de kaçak yaşayan yabancılara yeni af çıktı’ şeklinde bir haber yayınlandı. Yayınlanan bu haber üzerine aftan yararlanmak ve bilgi almak isteyen yabancılar tarafından çağrı merkezimize çok sayıda telefon geldi. En çok sorulan soru ise Türkiye’de kaçak yaşayan yabancılara af var mı? Sorusu oldu.


Öncelikle altını çizmek gerekirse bu konu ile ilgili yeni bir düzenleme yok.


Ancak Türkiye’de vize ihlalinde bulunan yabancılar 01.04.2014 tarihinde yürürlüğe giren ve halen yürüklükte olan 6458 sayılı yabancıları koruma kanunun ilgili maddelerinden yararlanarak Türkiye’de legal hale gelebilir ve ikamet izni alabilirler.


Türkiye’de vize ihlalinde bulunan yabancılar, vize ihlalinden kaynaklan para cezalarını ödeyerek kendi istekleri ile hudut kapılarından çıkış yapıp daha sonrasında ikamet iznine başvurmak şartı ile Türkiye’ye şartlı giriş yapabilirler ve 10 gün içerisinde de ikamet iznine başvurabilirler.


Af niteliğindeki 6458 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereğince şartlı giriş işlemleri için dosya hazırlığından, seyahat planına, sonrasında ikamet izni alımından çalışma izni alımına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayacak Göç danışmanlarımıza ulaşmak için bizi hemen arayabilirsiniz.


Çağrı Merkezi: 08505320309

Merkez Ofisimiz: 02167061224

Mecidiyeköy Ofisimiz: 02129633424Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page