top of page

TURKUAZ KART

MODUM DANIŞMANLIK

İLE ALINIR?

Turkuaz Kart başvurusunda uzman desteği almak önemlidir. Turkuaz Kart başvurularında ön incelemeden dosya oluşturmaya,başvuru işlemlerinden dosyanın takibine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Modum Danışmanlık size kusursuz hizmet verir.

Kimler Turkuaz Kart Alabilir? Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Türkiye’de süresiz çalışma ve ikamet hakkını içeren 'Turkuaz Kart' yüksek nitelikli iş gücü, yüksek nitelikli yatırımcı, olarak değerlendirilen kişilere;

 

Ayrıca bilim insanı veya araştırmacı, kültürel, sanatsal veya sportif faaliyetler açısından uluslararası düzeyde başarılı, Türk kültürünün tanıtımına uluslararası düzeyde katkı sağlayan kişilere veriliyor.

 

​Turkuaz Kart başvurusu; 

Yurt içinde doğrudan sistem üzerinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, yurt dışından ise yabancının vatandaşı olduğu veya yasal olarak bulunduğu ülkedeki Türk dış temsilciliğine bizzat ya da vekili aracılığıyla yapılır.
 

Türkiye’de yasal olarak bulunan yabancı, yurt içinden yabancı kimlik numarası ile sistem üzerinden doğrudan kendisi veya vekili başvuru yapabilir.

Turkuaz Kart Başvurusu
Modum Danışmanlık

Bakanlık tarafından Turkuaz Kart başvurusunun değerlendirilmesinde belli kıstaslar kapsamında puanlama sistemi kullanılır.

 

Başvuru öncesi avukatlarımız sizin ile bir ön görüşme yaparak Bakanlığın belirlediği kıstaslara göre, puanlama sisteminde ortalama kaç puan alabileceğinizi, başvurunuzun olumlu sonuçlanması için alacağınız tahmini puanın yeterli olup olmayacağını değerlendirirler, tahmini puanınız yetersiz ise nasıl yeterli hale getirilebilir? Bu konuda çözüm önerileri sunarlar ve sizin kararınıza göre başvuru yaparlar.Turkuaz Kart başvurusunun olumlu değerlendirilebilmesi için titizlikle ve eksiksiz hazırlanması gereken dosya hazırlığı süreci vardır. Konusunda uzman ekibimiz bu süreci en iyi şekilde yönetir.

 

Turkuaz kart başvurusu için hazırlanan dosya içerisinde genel belgelerin yanı sıra nitelikli iş gücü, nitelikli yatırımcı, bilim insanı, kültürel, sanatsal veya sportif faaliyetler açısından ulusal veya uluslararası düzeyde başarılı olmuş kişiler veya Turkuaz Kart gönüllüsü olan kişilerin pozisyonlarını ve kariyerlerini destekleyen belgelerin bulunması sağlanacaktır.  

 

Uzman ekibimiz kariyerinize ve pozisyonunuza göre temin etmeniz gereken belgeler konusunda size danışmanlık hizmeti verecektir.

bottom of page