top of page
KİMLER TÜRKİYE'DE KISA DÖNEM İKAMET İZNİ ALABİLİR?
TÜRKİYE'DE KALIŞ AMACINIZA BAĞLI OLARAK KISA DÖNEM İKAMET İZNİ ALMAK İÇİN

MODUM DANIŞMANLIK

TURİZM AMAÇLI GELENLER

Vize veya vize muafiyeti ile Türkiye'ye turizm amaçlı gelen yabancılar vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar ise turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

İŞ AMAÇLI GELENLER

Türkiye’de kendi işini kurmak isteyen , ticari yatırım yapmak isteyen  veya Türkiye'de ticari bağlantı kurmak için gelen yabancılar  vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar ticari amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

TÜRKİYE'DE GAYRİMENKULÜ OLANLAR

Türkiye’de gayrimenkulü olan  yabancılar  vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar gayrimenkul amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

TEDAVİ AMAÇLI GELENLER

Vize veya vize muafiyeti ile Türkiye'ye tedavi amaçlı gelen yabancılar vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar ise tedavi amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

YÜKSEK ÖĞRENİMİNİ TÜRKİYE'DE TAM...

Türkiye'de bir yüksek öğretim kurumunda ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi gören yabancılar; öğrenimlerini tamamladıktan sonraki (mezuniyet tarihinden itibaren) altı aylık süre içerisinde ikamet tezkeresi  alabilirler.

AİLE İKAMET İZNİNDEN GEÇİŞ

Aile ikamet izni şartları son bulanlar örneğin; Türk vatandaşı eşinden boşananlar,  veya yabancı uyruklu destekleyicinin destekleme şartlarını sağlayamaması halinde vb. Türkiye'de kalacaklar kısa dönem ikamet izni alabilirler.

BİLİMSEL ARAŞTIRMA AMAÇLI GELENLER

Türkiye'ye bilimsel araştırma yapmak üzere gelen yabancılar talep etmeleri ve şartları sağlamaları koşuluyla ilk başvuruda iki yıl süreli kısa dönem ikamet izni alabilirler.

MAHKEME KARARI İLE KALACAKLAR 

Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince verilen karara dayanılarak veya idari makamların kararına bağlı olarak Türkiye'de kalması zorunlu olan yabancılar bir yıl süreli kısa dönem ikamet izni alabilir.

TÜRKÇE ÖĞRENİM KURSUNA KATILANLAR

Türkiye'de Türkçe öğrenme kursuna katılacak olan yabancı uyruklu kişiler öğrenim dönemince kısa dönem ikamet izni alabilirler.Türkçe öğrenim kursuna katılacak yabancılar bu amaçla kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

Yazının etiketleri:ikamet izni başvuru formu göç idaresi,ikamet izni sorgulama,kısa dönem ikamet izni gerekli belgeler,ikamet tezkeresi için gerekli belgeler,ikamet tezkeresi uzatma için gerekli belgeler,kısa dönem ikamet izni randevu, ikamet izni başvuru formu, oturma izni randevu, oturma izni sorgulama,yabancı oturma izni randevu,oturma izni nedir,oturma izni danışmanlık,yabancı danışmanlık şirketleri İstanbul,yabancı danışmanlık firmaları,www.goc.gov.tr e-ikamet,kamet izni başvuru formu göç idaresi,ikamet izni sorgulama,kısa dönem ikamet izni gerekli belgeler,ikamet tezkeresi için gerekli belgeler, belgeler,kısa dönem ikamet izni randevu, oturma izni randevu, oturma izni sorgulama,yabancı oturma izni randevu,oturma izni nedir,oturma izni danışmanlık,yabancı danışmanlık şirketleri İstanbul,yabancı danışmanlık firmaları,www.goc.gov.tr e-ikamet, ikamet izni danışmanlık,iş amaçlı kısa dönem ikamet izni,oturma izni randevu, oturma izni sorgulama,yabancı oturma izni randevu,oturma izni nedir,oturma izni danışmanlık,yabancı danışmanlık şirketleri İstanbul,yabancı danışmanlık firmaları,www.goc.gov.tr e-ikamet,oturma izni randevu, oturma izni sorgulama,yabancı oturma izni randevu,oturma izni nedir,oturma izni danışmanlık,yabancı danışmanlık şirketleri İstanbul,yabancı danışmanlık firmaları,www.goc.gov.tr e-ikamet,ikamet izni başvuru formu göç idaresi,ikamet izni sorgulama,kısa dönem ikamet izni gerekli belgeler,ikamet tezkeresi için gerekli belgeler,

bottom of page