top of page

Türkiye'de dünyanın önde gelen ülkelerinin modern eğitim sistemleri uygulanıyor. Üstelik Türkiye'de eğitim almak dünyanın bir çok ülkesine göre çok daha ekonomik. Bunun yanısıra eğitiminizi Türkiye'de tamamladıktan sonra yaşamınızı Türkiye'de sürdürmek isterseniz mesleğinize  uygun iş olanaklarından da yararlanabilirsiniz.

NEDEN TÜRKİYE'DE EĞİTİM?

Haritaya göz attığımızda  yerleştiği olağanüstü coğrafi konumuyla  cilt cilt kitaplara konu olmuş köklü tarihiyle, farklı etnik grupları da bünyesinde barındırarak geliştirdiği zengin kültrüyle Türkiye günümüzde  dünyanın en önemli ülkeleri sırasında yer almaktadır. Bu yerin korunması ve daha da ileri taşınmasında eğitimin önemi çok büyüktür. Eğitim ülkemizde gelişimine en çok dikkat edilen alanlardan biri ve artık dünyanın gelişmiş ülkelerinin modern eğitim sistemleri Türkiye'de de uygulanmaktadır.

Bu nedenle son yıllarda Türkiye'de yabancı öğrenci sayısında artış görülmektedir. Bu artışın sebeplerini bir kaç başlık altında toplayabiliriz.

 

Kaliteli eğitim standartları;

Türkiye'de dünyanın önde gelen ülkelerinin modern eğitim sistemleri uygulanıyor.  Her yıl farklı bilim dallarında onlarca uzman yetişmektedir. Bu aynı zamanda başarılı öğretim kadrosu demektir. Bu durum  eğitim için ülkemizi tercih edecek olan yabancıların öğrenimlerini kaliteli bir şekilde tamamlamasına olanak sağlıyor.

 

İş bulma olanakları;

Türkiye ister turistik ister ekonomik yönden hızla gelişmekte olan bir ülke olup eğitimini tamamladıktan sonra yaşamını burada sürdürmek isteyen yabancılara  mesleklerine uygun iş olanağı sunmaktadır. Aynı zamanda yasalar gereğince yabancıların öğrenci olduğu dönemden itibaren yarı zamanlı çalışarak tecrübe kazanma imkanları da var.

 

Ekonomik eğitim ve yaşam;

Türkiye'de eğitim almak dünyanın bir çok ülkesine göre çok daha ekonomik. Uluslararası geçerliliği olan diplomaya çok daha makul ücretler ödeyerek sahip olmak mümkün. Aynı  zamanda yine uygun fiyatlarla barınma ve yaşam ihtiyaçları karşılanabilir.

Sıcakkanlı ve yardımsever toplum

Tarih boyunca etnik gruplarla birlikte yaşama sebebinden kaynaklı olacak ki Türk halkı her zaman misafirperver ve yardımsever olmustur. Hele ki  öğrenci olarak  burada bulunan yabancılara her türlü destek gösteriliyor. Bu da yabancı öğrencilerin adaptasyon süresini kolaylaştırıyor.

 

Coğrafi konum ve iklim;

3 tarafı denizlerle sarılı bir ülkede öğrenci olmak tatillerde bol bol gezmek fırsatı demektir. İster doğası, ister tarihi mekanlarıyla dünyanın her yerinden yılda milyonlarca turistin  akın  yapmasına sebep olan bir ülkede eğitim amacıyla yaşamak güzel ve unutulmaz bir deneyim. Bu süreyi Türkiye'nin zengin tarihini kültürünü ve coğrafi şartlarını araştırarak ve ya sadece gezip eğlenerek geçirmek mümkün.

bottom of page