top of page

Vize ihlali yapan yabancılar ikamet izni alabilir.

Türkiye’ye yasal yollardan giriş yapmış ancak vize ihlalinde bulunarak kaçak durumuma düşmüş yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de nasıl legal hale gelebilirler? Ardından nasıl oturma izni alabilirler? Çalışma izni alınabilir mi? Bu mümkün müdür?


Türkiye'de halen kaçak durumda olan yabancılar 01.04.2014 tarihinde yürürlüğe giren ve halen yürüklükte olan 6458 sayılı yabancıları koruma kanunun ilgili maddelerinden yararlanarak Türkiye’de legal hale gelebilirler.


Peki, bu nasıl oluyor?

Vize ihlalinde bulunan yabancı uyruklu kişiler eğer kendi istekleri ile Türkiye’den çıkış yapar ve çıkarken de vize ihlalinde bulundukları sürenin cezasını hudut kapılarında öderlerse bir gün sonra başkaca bir engel yok ise 10 gün içerisinde ikamet iznine başvurmak şartı ile Türkiye’ye şartlı giriş yapabilirler. Böylelikle Türkiye’ye şartlı giriş yapabilen kişiler legal hale gelmiş olur.


Burada önemli olan nokta şartlı giriş yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde mutlaka ikamet iznine başvuru yapılmasıdır. Aksi halde kişi tekrar kaçak duruma düşer ve kendisine 2 yıl Türkiye’ye giriş yasağı verilir.

Bazen vize ihlalinde bulunan kişiler kulaktan duyma bilgilerle ve yanlış yönlendirmelerle hiçbir araştırma yapmadan Türkiye’de legal hale gelebilmek için hudut kapılarında sadece ceza ödeyerek çıkış ve giriş yapabileceklerini düşünmekte ve buna göre hareket etmektedirler. Bu son derece yanlıştır. Böyle bir durumda telafisi zor hatta imkânsız son derece üzücü durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.


Bu nedenle; şartlı giriş çıkış işlemleri sırasında ve sonrasında özellikle uzman desteği almanız önemlidir. Konusunda uzmanlaşmış geniş bir ekip ile çalışan Modum Danışmanlık bu güne kadar şartlı giriş çıkış işlemlerinde %100'e varan bir başarı oranı sağlamıştır.


Af niteliğindeki 6458 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereğince şartlı giriş işlemleri için dosya hazırlığından seyahat planına, sonrasında ikamet izni alımından çalışma izni alımına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan ve gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayacak Göç danışmanlarımıza ulaşmak bizi hemen arayabilirsiniz.


Modum Danışmanlık Çağrı Merkezi: 08505320309


コメント


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page