top of page

V 78 ne demektir? Bulaşıcı hastalık taşıyanlara süresiz giriş yasağı koyulur.

Bu yazımızda V78 tahdit kodu ile Türkiye süresiz giriş yasağı koyulan yabancılar ne yapabilir? V78 tahdit kodu kalkabilir mi? Bu konuya değineceğiz.


Bilindiği gibi kamu sağlığını tehdit edecek bulaşıcı hastalık taşıyan yabancıların Türkiye’ye girişine izin verilmez. Ayrıca vize veya vize muafiyeti ile ya da ikamet ve çalışma izni ile Türkiye’de bulundukları süre içerisinde bulaşıcı hastalığa yakalanan yabancılar ikamet ve çalışma izinleri iptal edilerek V 78 tahdit kodu ile haklarında sınırsız Türkiye’ye giriş yasağı koyularak sınır dışı edilirler.


Hastanelerde bazen yanlış bir teşhis koyulabiliyor veya hastane kayıtları hatalı işlenebiliyor. Yanlış teşhis veya hatalı kayıttan dolayı bulaşıcı hastalık taşıdığınız düşünülerek sınır dışı edilmiş veya bulaşıcı hastalığınız olduğu halde tedavi olarak eski sağlığınıza kavuşmuş olabilirsiniz. Göç idaresinin kayıtlarında halen bulaşıcı hastalık taşıdığınız gözüktüğü için de Türkiye’ye giriş yapamıyor olabilirsiniz.


Yanlış koyulan bir teşhisten veya hatalı bir kayıttan ötürü bulaşıcı hastalık taşımadığınız halde Türkiye’den sınır dışı edildiğinizi düşünüyor veya tedavi olarak artık bulaşıcı hastalık taşımadığınızı hastane raporu ile belgeleyebiliyorsanız Türkiye’ye giriş yasağınız kaldırılabilir.


Bulaşıcı hastalık taşımıyorsanız hakkınızda verilen V78 tahdit kodu ile Türkiye’ye sınırsız giriş yasağını kaldırmaya avukatlarımız yardımcı olabilir. Detaylı bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.


Modum Danışmanlık Çağrı Merkezi: 08505320309

Whatsupp:+905323732671

コメント


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page