Özel meşruhatlı vize ne demektir? Nasıl alınır?

26.02.2017

|Göç Danışmanı

 

Bu yazımızda özel meşruhatlı vize ne demektir? Nasıl alınır? Bu konuya değineceğiz.

 

Vize etiketlerinin amaç bölümünde çalışma, eğitim, tedavi, evlilik gibi ifadelerin yer aldığı vizelere özel meşruhatlı vize denir.

 

Türkiye’ye giriş yasağı bulunan kişiler (deport edilmiş) veya ilk defa Türkiye’ye gelecek olanlar sorun yaşamamak için yaşadıkları ülkelerdeki Türk konsoloslarına veya büyükelçiliklerine başvurarak geliş amaçlarına bağlı olarak meşruhatlı vize alabilirler.

 

Meşruhatlı vize alabilmek için vize alma amacınızı destekleyen belgelerin ibraz edilmesi zorunludur. Örneğin çalışma vizesi alarak Türkiye’ye gelmek istiyorsanız Türkiye’deki işvereniniz tarafından sizin adınıza çalışma izni alınmış olmalıdır. Ancak bu şekilde çalışma amaçlı özel meşruhatlı vize alabilirsiniz.

 

Özellikle Türkiye’de vize ihlali yapan kişiler çıkışta para cezası ödemedikleri için belli süre ile Türkiye’ye giriş yasağı alırlar.  Meşruhatlı vize alan yabancı uyruklu kişiler ise Türkiye’ye girişlerinde hudut kapılarında para cezalarını öderlerse sorun yaşamazlar.

 

Diğer bir ifade ile meşruhatlı vize hakkında giriş yasağı olup deportlu yabancı uyruklu vatandaşların ülkemize girişine olanak sağlar.

 

Deport cezanızı kaldırmaya yönelik bir an önce meşruhatlı vize alarak Türkiye’ye gelmek istiyorsanız göç danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Modum Danışmanlık Çağrı Merkezi: 08505320309

Whatsupp:+905323732671

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Türkiye'de Gayrimenkul Alan Yabancılara Vatandaşlık

January 15, 2019

1/10
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara