top of page

İkamet izni iptal olanlar veya ret edilenler ne yapabilir?


Bu yazımızda İkamet izni başvurusu ret edilenler veya ikamet izni iptal edilenler ne yapabilir? Bu konuya değineceğiz.


İkamet izni talep gerekçenizi belgelemenizin yanı sıra sizden ikamet izni süresince geçerli bir sağlık sigortanızın olması, adres bilgisi ve ikamet izni süresince de ihtiyaçlarınızı karşılayacak maddi imkanınızın olması istenilir. Ancak bunları karşılıyor olsanız dahi aynı zamanda ikamet izni almaya muktedir olmanız gerekir.


Örneğin, Türkiye’ye girişleri yasaklı olanlar, kamu düzeni veya kamu güvenliği açısından sakıncalı görülenler, kamu sağlığına tehdit olarak nitelendirilen hastalıklardan birini taşıyanlar, haklarında suç işleyebileceği yönünde kuvvetli şüphe bulunanlar, pasaport veya pasaport yerine geçen belgenin sahte olduğu anlaşılanlar, geçerli pasaportu olmayanlar, vize veya vize muafiyetini amacı dışında kullananlar son beş yıl içerisinde suça karışanlar veya vize ihlali yapmayı alışkanlık haline getirenler ikamet izni alamazlar.


Ayrıca;

Bilindiği gibi alınan ikamet izinleri amacı dışında kullanılamaz. Örneğin mevcut ikamet izniniz ile çalışamazsınız, çalıştığınız tespit edilirse ikamet izniniz iptal edilir. Yine öğrenci ikamet izniniz olup da okul ile ilişkiniz kesilmiş ise öğrenci ikamet izni ile Türkiye’de kalamazsınız. Bunun dışında adresinizi değiştirmiş ve bunu yasal süresi içinde ilgili makamlara bildirmemiş iseniz ikamet izniniz yine iptal edilir.


Peki, ikamet izni almaya muktedir olduğunuzu düşündüğünüz halde ikamet izni başvurunuz ret edilmiş veya mevcut ikamet izniniz iptal edilmiş ise ne yapabilir? Size 10 gün içerisinde Türkiye’den çıkış yapmanız tebliğ edilmiş ise Gerçekten de 10 gün içerisinde Türkiye’den çıkış yapmalı mısınız? Yeni bir oturma izni başvurusu yapabilir misiniz?


Bu sorularınızın cevabı ve daha fazlası için göç danışmanlarımızı hemen arayabilirsiniz.


Çağrı Merkezi: 08505320309

Merkez Ofisimiz: 02167061224

Mecidiyeköy Ofisimiz: 02129633424


Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page