top of page

İşverenler için Yabancı Çalışma İzni Değerlendirme Kriterleri


Yabancı Çalışma İzin Taleplerine İlişkin Olarak Başvuru Sahibi İş yerlerinin Karşılaması gerekli Olan Değerlendirme Kriterleri nelerdir?


Çalışma izni talep edilen iş yerinde en az beş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının istihdamı zorunludur. Aynı iş yerinde birden fazla yabancı için çalışma izni talebinde bulunulması durumunda, çalışma izni verilen ilk yabancıdan sonraki her bir yabancı için, ayrı ayrı beş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı istihdamı aranır.


İzin isteyen yabancının şirket ortağı olması halinde beş kişilik istihdam şartı, Bakanlıkça verilecek bir yıllık çalışma izninin son altı ayı için aranır.


Bunun yanı sıra İş yerinin ödenmiş sermayesinin en az 100.000 TL veya brüt satışlarının en az 800.000 TL veya son yıl ihracat tutarının en az 250.000 Amerikan Doları olması gerekmektedir.

İzin isteyen şirket ortağı yabancının, 40.000 TL’den az olmamak üzere sermaye payının da en az yüzde 20 olması zorunlu tutulmuştur.


Modum Danışmanlık Çağrı Merkezi: 085053203009


Etiketler

yabancı çalışma izni için gerekli evraklar, yabancı çalışma izni başvuru kılavuzu, oturma izni olan yabancıların çalışması, yabancı çalışma izni iptali dilekçesi, yabancı bakıcı çalışma izni, yabancı öğrenci çalışma izni, çalışma izni takip,çalışma izni uzatma gerekli evraklar,

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page