top of page

Çalışma izni iptal olan yabancılara turizm amaçlı ikamet izni verilmiyor.


Bu yazımızda çalışma izni iptal olan yabancılar turizm amaçlı ikamet izni alabilir mi? Bu konuya değineceğiz.


Bilindiği gibi daha önceki uygulamada özellikle yurt dışından başvuru ile çalışma izni almış yabancıların çalışma izinleri işveren tarafından iptal edildiğinde Çalışma izni iptal edilen yabancılar yasal süre içerisinde turizm amaçlı kısa dönem iznine başvuru yapabiliyor ve gerekli şartları sağlıyorsa kendilerine turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni veriliyordu.


Ancak Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 23.01.2017 tarihinde bir genelge yayınladı. Bu genelgeye göre özet olarak çalışma izni iptal edilenler artık Türkiye’de 1 yıl süre ile turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni alamıyorlar.


Çalışma izni iptal edilmiş ve 23.01.2017 tarihinden önce Göç İdaresine turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapanlar ve bu tarihten sonra randevusu olanlar, randevularına gittiklerinde ikamet izinleri iptal edildiğinden 10 gün içerisinde Türkiye’den çıkmaları kendilerine tebliğ ediliyor.


Hiç de beklemedikleri bir durum ile karşı karşıya kalan yabancılar bu şartlar altında ne yapabilir? Şartlı giriş çıkış yapmak bir çözüm müdür? Türkiye’de legal olarak kalmaya devam edebilirler mi? İkamet izni alabilirler mi?


Bu durumdaki yabancı uyruklu kişiler ikamet izni ile Türkiye’de yasal olarak kalmaya devam etmek istiyorlarsa ellerindeki evraklar ile birlikte randevu alarak ofisimize geldiklerinde kendilerine farklı çözüm önerileri sunabiliyoruz.


Randevu almak için bizi hemen aramaktan çekinmeyiniz.


Modum Danışmanlık Çağrı Merkezi: 08505320309

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page