top of page

Apostilli bekarlık belgesi nedir,nasıl alınır?

Yabancı uyruklu kişiler farklı bir ülkenin resmi dairelerinde işlem yaparken, bazen işlemin tamamlanabilmesi için kişiden, kendi ülkesinden getirmesi gereken Apostilli Bekarlık Belgesi talep edilmektedir.


Bu belge daha çok yabancı ile evlilik veya çocuğun Nüfusa kayıt işlemleri sırasında istenilmektedir.

Bekarlık belgesi kişinin doğum tarihini, baba adını ve kişinin herhangi bir evlilik kaydının mevcut olmadığını kısacası kişinin resmi kayıtlarda bekar olduğunu gösteren resmi bir belgedir ve kişinin ülkesinde kayıtlı olduğu Nüfus ve Evlendirme Müdürlüğünden alınır.


Alınan bu belgenin yabancı bir ülkede geçerli olabilmesi için belgeyi düzenleyen devletin yetkili makamı tarafından ilgili evraka “Apostil” kaşesinin basılması gerekmektedir.

Apostil kaşesinin basıldığı bekarlık belgesine Apostilli Bekarlık Belgesi denilmektedir.


Bu belge kişinin vatandaşı olduğu ülkenin yetkili makamı tarafından bizzat şahsın kendisine verilebileceği gibi kişi tarafından vekaletname ile yetkilendirilmiş vekiline de verilebilir.

Kişinin sadece bu belgeyi almak için ülkesine gitmesi maliyetli olduğu gibi bilmeyenler için bu süreç uzun zaman alabilmekte hatta hatalı işlemler sebebiyle kişinin sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir.


Ülkenizden getirmeniz gereken Apostilli Bekarlık Belgesine ihtiyacınız olduğu zaman Modum Danışmanlık dünyanın bir çok ülkesinde anlaşmalı hukuk büroları aracılığı ile mümkün olan en kısa sürede Apostilli Bekarlık Belgenizin getirilmesine olanak sağlar.


Sorularınız için göç danışmanlarımızı çalışma saatleri içerisinde 0216 706 12 24 arayabilirsiniz.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page