top of page

İkamet İzinleri İptal Edilen ve Tebligat Alan Yabancılar


Yabancılar ile ilgili bilgilendirmelerimize devam ediyoruz. Değerli izleyenler Bu yazımızda Nisan 2018 ile Eylül 2018 tarihleri arasında turizm amaçlı ikamet izni başvurusu yapıp ancak başvuruları reddedilen ve kendilerine verilen tebligata göre 10 gün içerisinde Türkiye’den çıkması istenilen ancak Türkiye’den çıkış yapmayan ve vize ihlali durumuna düşen yabancı uyruklu kişiler şimdi ne yapmalı? Tekrar ikamet izni alabilirler mi? Bu konuyu ele alacağız.


Öncelikle altını çizmek gerekirse bu durumda olan yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de yasal hale gelebilirler ve ikamet izni alabilirler. Bu mümkündür.

Çözüm önerisi için bir kaç farklı yöntem olmakla birlikte ilk akla gelen halen şartlı giriş devam ettiği için vize ihlalinden kaynaklı para cezanızı ödeyerek kendi isteğiniz ile Türkiye’den çıkış yapıp bir gün sonra Türkiye’ye şartlı giriş yapıp ikamet izni başvurusu yapmak olabilir.


İkamet izni reddedilen ve yeniden ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu kişiler, çözüm önerisi için ofislerimize geldiklerinde mevcut durumlarını öncelikle çok yönlü değerlendiriyoruz.

Örneğin;

İkamet izni başvurunuzun hangi gerekçeyle, hangi tarihte reddedildiğine,

Reddedilen ikamet izni başvurunuzu hangi amaçla yaptığınıza,

Reddedilen ikamet izni başvurunuzun şartlı giriş sonrası olup olmadığına,

Pasaportunuzun süresine,

Ve en önemlisi Türkiye’ye şartlı giriş yaptıktan sonra ikamet izni almak için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı değerlendiriyor, ondan sonra sizin için seyahat organizasyonu yapıyoruz.


Unutmayın şartlı giriş üzerinde çok düşünülmesi gereken bir konudur.

Bu nedenle İkamet izni başvuruları reddedilen ve yeniden ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu kişileri durumlarını değerlendirmek ve doğru çözüm önerileri için ofislerimize bekliyoruz.

Modum Danışmanlık size her zaman doğru, ekonomik ve yasal çözüm önerileri sunar.

Modum Danışmanlık Çağrı Merkezi: 08505320309

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page