top of page

Yabancı Yatırımcılara Türkiye’de Vatandaşlık


İnşaat sektörünün ve Türkiye’de vatandaşlık almak isteyen yabancıların uzun süreden beri bekliği yasa nihayet çıktı. Yabancıların vatandaşlığa geçişi için satın alınması gereken asgari taşınmaz mal bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekildi. Buna göre Türkiye’de 250.000 $ değerinde bir gayrimenkul satın alan yabancılar beklemeden Türk vatandaşlığı alabilecekler. Bunun için satın alınan gayrimenkulu 3 yıl satmamak yeterli olacak.18.Eylül 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla, 2010 yılında yürürlüğe giren Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 20’nci maddesinde değişikliğe gidildi.


Yapılan değişiklik inşaat sektöründe ve Türkiye’de vatandaşlık almak isteyen binlerce yabancı yatırımcı için memnuniyet yarattı. Vatandaşlık hakkından yabancı yatırımcının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da yararlanabilecek.


Öte yandan Sabit sermaye yatırım tutarı ve istihdam şartı da düşürüldü.

Yeni düzenlemelere göre, Türkiye vatandaşlığına hak kazanmak için öngörülen sabit sermaye tutarı 2 milyon dolardan 500 bin dolara indirildi.

Vatandaşlığa hak kazanma şartları arasında yer alan ve en az 100 kişiye istihdam sağlama ifadesi de 50 kişi olarak değiştirildi.

Vatandaşlığa geçme hakkı kazanmak için Türkiye’deki bankalarda tutulması gereken mevduat miktarı da 3 milyon dolardan 500 bin dolara düşürüldü.

Yeni düzenleme, Türkiye’de istisnai olarak beklemeden vatandaşlık almak isteyen yabancılar arasında yoğun ilgi görüyor.


Konusunda uzmanlaşmış geniş bir ekip ile çalışan Modum Danışmanlık; yabancı uyruklu kişilere Türkiye’de ikamet izni alımından çalışma izni alımına, yabancı sermayeli şirket kuruluşundan vatandaşlık işlemlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.


Vatandaşlık başvurularında uzman desteği almak önemlidir. Vatandaşlık başvurularında olumlu sonuç alabilmek için ön incelemeden dosya oluşturmaya,vatandaşlık başvurusunun yapılmasından işlemlerin takibine ve sonuçlandırılmasına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Modum Danışmanlık ekibinde bulunan beş farklı dilde konuşup yazışabilen göç danışmanları ve avukatları ile size kusursuz hizmet verir. Siz de beklemeden Türkiye’de vatandaşlık almak için bizi çalışma saatleri içerisinde arayabilir ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.


Merkez Ofisimiz: 02167061224

Meciköy Ofisimiz: 02129633424

Çağrı Merkezi: 08505320309

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page