top of page

Mersin’de Ahıska Türk’ü davası olanlara iyi haber.

Bu yazımızda çok farklı bir konuyu ele alacağız. Mersin’de Ahıska Türk’ü olmadığı halde Ahıska Türk’ü olduğunu beyan ederek ikamet izni alan ancak daha sonra mağdur olan yüzlerce kişinin durumu değerlendireceğiz.


Bilindiği gibi 2008 yılı ile 2011 yılları arasında gerçekte Türkmenistan,Özbekistan, Azerbaycan veya Kırgızistan vatandaşı olan yüzlerce kişi art niyetli kişilerin kandırmasıyla veya yönlendirmesiyle Ahıska Türkü olduğunu söyleyerek ikamet izni aldı.


Ancak, daha sonra İkamet izni alan bu kişilerin ikamet izinleri sahte olduğu gerekçesiyle iptal edildi, haklarında dava açıldı ve sınır dışı edildiler. Haklarında da N99 ve V69 tahtit kodu koyuldu. Türkiye’ye girişlerine izin verilmiyor.


Mersin’de davası olup da halen yurt dışında olan ve Türkiye’ye giriş yapamayan veya Türkiye’de olan ancak bir daha Türkiye’ye gelemem endişesi ile ülkesine gidemeyen, burada kaçak yaşamak zorunda kalan ve aslında mağduriyet yaşayan yabancı uyruklu kişiler için son günlerde olumlu gelişmeler yaşandı.


Son gelişmelerin ışığında Mersin’deki davanız kapanabilir hakkınızda beraat kararı alınabilir,Türkiye’ye giriş yasağınız kaldırılabilir ve Türkiye’ye yasal olarak geri gelebilirsiniz. Türkiye’de olup da kaçak yaşamak zorunda kalanlar ise yasal hale gelebilirler ikamet ve çalışma izni alabilirler.


Kısaca Mersin olayı dediğiniz bu konudan dolayı mağduriyet yaşayanlar çözüm önerileri için bizi hemen arayabilirler.


Çağrı Merkezi: 08505320309

Merkez Ofisimiz:02167061224

Mecidiyeköy Ofisimiz: 02129633424

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page