top of page

01.01.2020 tarihinden itibaren İstanbul'da turizm amaçlı ikamet izinleri uzatılmıyor. İkamet izni uzatma başvurusu reddedilen yabancılar ne yapmalı? İkamet izni uzatma gerekli belgeler? İkamet izni uzatma başvuruları niçin olumsuz değerlendiriliyor?

 TURİZM AMAÇLI İKAMET İZİNLERİ UZATILMAYACAK. 

01.Ocak.2020tarihinden bu yana İstanbul Göç İdaresi turizm amaçlı kısa dönem ikamet izinlerinin uzatılmayacağını açıkladı. Artık daha önce turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni alanların uzatma başvuruları reddediliyor yani ikamet izinleri uzatılmıyor. Bu durum çok açık ve net. 

 

Peki; şimdi ne yapılabilir?

 

Eğer, farklı bir ikamet izni türüne başvuru şansınız yok ise (aile,öğrenci,vb.) veya kısa dönem ikamet izni almak için turizm amacı dışında farklı bir amaç gösteremiyorsanız ve halen bir iş yerinde veya ev hizmetlerinde çalışıyorsanız;

Bizim önerimiz; ikamet izni sürenizin  dolmasını beklemeden, bir an önce işvereniniz aracılığı ile  çalışma izni almanızdır.  Türkiye’deki hayatınıza da bundan sonra çalışma izni ile devam etmenizdir.

 

Endişe etmeyin gerek ev hizmetlerinde gerekse diğer sektörlerde çalışma izni almak hem çok kolay hem de sanıldığının aksine pahalı değildir.

 

Yabancı çalışma izinleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi çalışma saatleri içerisinde arayabilirsiniz.

bottom of page