top of page
TÜRK VATANDAŞI İLE 3 YIL EVLİ KALAN YABANCILAR TÜRKİYE'DE VATANDAŞLIK ALABİLİR.

MODUM DANIŞMANLIK

EVLENME YOLU İLE TÜRK VATANDAŞLIĞI ...

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 16.maddesine göre bir Türk vatandaşı ile evlenmek doğrudan Türk vatandaşlığını kazandırmaz. Ancak bir Türk vatandaşı ile en az üç yıldan beri evli olan ve evliliği devam eden yabancılar Türk vatandaşlığını kazanmak üzere başvuruda bulunabilir.

 

Başvuru sahiplerinde Aile birliği içinde yaşama, evlilik birliği ile bağdaşmayacak bir faaliyette bulunmama, milli güvenlik ve kamu düzeni bakımından engel teşkil edecek bir hali bulunmama, şartları aranır.

 

3 yıl Türk vatandaşı ile evli kalan yabancılar gerekli belgeleri bir dosya halinde  hazırlayarak vatandaşlık başvurusu yaptıktan sonra dosya Vatandaşlık İnceleme ve Araştırma Komisyonu’na havale edilir.

Komisyon, yabancı eş ve Türk eşi ayrı ayrı ve birlikte olmak üzere mülakata tabi tutar. Yapılan mülakatlar,incelemeler ve araştırmalar doğrultusunda yabancı uyruklu kişinin evlilik yoluyla Türk vatandaşı olup olamayacağına komisyonca karar verilir. İşlemler genellikle bir yıl sürmektedir.

 

Vatandaşlık başvurusu ve sonrasında işlemlerin olumlu sonuçlanması için uzman desteği almanız önemlidir.

 

Modum Danışmanlık; Türkiye'de vatandaşlık almanız için ekibinde bulunan beş farklı dilde konuşup yazışabilen  deneyimli avukatları ve göç danışmanları ile birlikte size kusursuz hizmet verir.

evlilik yoluyla vatandaşlık için gerekli belgeler, evlilik yoluyla vatandaşlık, evlilik yoluyla türk vatandaşlığına geçmek için gerekli belgeler,türk vatandaşlığının evlenme yoluyla kazanılması başvuru formu, türk vatandaşlığının evlenme yoluyla kazanılması için gerekli evraklar, tc vatandaşlık başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır,evlilik nedeniyle türk vatandaşlığına geçme,vatandaşlık işlemleri,vatandaşlık başvurusu,vatandaşlık için danışmanlık,

bottom of page