top of page
 TÜRKİYE'DE 5 YIL ÇALIŞMA İZNİ KESİNTİSİZ ÇALIŞAN YABANCILAR VATANDAŞLIK ALABİLİR

MODUM DANIŞMANLIK

ÇALIŞMA İZNİ İLE TÜRK VATANDAŞLIĞI ...

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 16.maddesine göre Türkiye'de 5 yıl kesintisiz çalışma izni ile çalışan yabancılar Türk vatandaşlığını kazanmak üzere başvuruda bulunabilir. Ancak 5 yıl kesintisiz çalışma izni ile çalışmak doğrudan Türk vatandaşlığı kazandırmaz.

 

Başvuru sahiplerinde geçerli bir pasaport  milli güvenlik ve kamu düzeni bakımından engel teşkil edecek bir hali bulunmama, şartları aranır. En önemli nokta ise beş yıllık süre içerisinde 180 günden daha fazla yurt dışında bulunmama şartı aranır.

 

5 yıl kesintisiz çalışma izni çalışan yabancılar gerekli belgeleri bir dosya halinde  hazırlayarak vatandaşlık başvurusu yaptıktan sonra dosya Vatandaşlık İnceleme ve Araştırma Komisyonu’na havale edilir.

Komisyon, yabancıyı mülakata tabi tutar. Yapılan mülakatlar,incelemeler ve araştırmalar doğrultusunda yabancı uyruklu kişinin  Türk vatandaşı olup olamayacağına komisyonca karar verilir. İşlemler genellikle bir yıl sürmektedir.

 

Vatandaşlık başvurusu ve sonrasında işlemlerin olumlu sonuçlanması için uzman desteği almanız önemlidir.

 

Modum Danışmanlık; Türkiye'de vatandaşlık almanız için ekibinde bulunan beş farklı dilde konuşup yazışabilen  deneyimli avukatları ve göç danışmanları ile birlikte size kusursuz hizmet verir.

çalışma izni ile vatandaşlık, vatandaşlık başvurusu, tc vatandaşlık başvuru harcı ne kadar, yabancıların türk vatandaşlığına geçme şartları, türk vatandaşı olma şartları 2018, tc vatandaşlık başvurusu, vatandaşlık başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır,vatandaşlık hakkı,azerbaycan vatandaşlarının türk vatandaşlığına geçmesi, vatandaşlık işlemleri danışmanlık, vatandaşlık başvurusu için danışmanlık, modum danışmanlık,

bottom of page