250 Bin Dolara Konut Alana Türkiye’de Vatandaşlık

19.09.2018

|Göç Danışmanı

 

Beklenen yasa çıktı. Yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli de 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekildi. Satın alınan gayrimenkul 3 yıl satmamak yeterli olacak.

 

18.Eylül 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla, 2010 yılında yürürlüğe giren Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in 20’nci maddesinde değişikliğe gidildi. Buna göre;

 

250 Bin Dolara Gayrimenkul Satın Almak Yeterli olacak.

Türkiye’de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli de 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekildi. Alınan karar Türkiye’de vatandaşlık almak isteyen binlerce yabancı için memnuniyet yarattı.

 

Sabit sermaye tutarı ve istihdam şartı düşürüldü.

Yeni düzenlemelere göre, Türkiye vatandaşlığına hak kazanmak için öngörülen sabit sermaye tutarı 2 milyon dolardan 500 bin dolara indirildi.

Vatandaşlığa hak kazanma şartları arasında yer alan en az 100 kişiye istihdam sağlama ifadesi de 50 kişi olarak değiştirildi.

Vatandaşlığa geçme hakkı kazanmak için Türkiye’deki bankalarda tutulması gereken mevduat miktarı da 3 milyon dolardan 500 bin dolara düşürüldü.

 

Konusunda uzmanlaşmış geniş bir ekip ile çalışan Modum Danışmanlık; yabancı uyruklu kişilere Türkiye’de ikamet izni alımından çalışma izni alımına, yabancı sermayeli şirket kuruluşlarından yabancıların vize ihlalinden kaynaklanan problemlerin çözümüne, Turkuaz Kart işlemlerinden vatandaşlık işlemlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

 

Vatandaşlık başvurularında  uzman desteği almak önemlidir. Vatandaşlık başvurularında olumlu sonuç alabilmek için ön incelemeden dosya oluşturmaya,vatandaşlık başvurunun yapılmasından işlemlerin takibine ve sonuçlandırılmasına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Modum Danışmanlık size göç danışmanları ve avukatları ile kusursuz hizmet verir. 

 

Çağrı Merkezi: 08505320309

Merkez Ofisimiz: 02167061224

Mecidiyeköy Şube: 02129633424

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Türkiye'de Gayrimenkul Alan Yabancılara Vatandaşlık

January 15, 2019

1/10
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara